Poznaj nasze sosy keto – do spaghetti, dań azjatyckich i sałatek. Przygotowane tylko z naturalnych składników, bez zbędnych chemicznych wzmacniaczy smaku sprawią, że Twoje dania będą wyjątkowe! Sos sojowy bezglutenowy czy sos pomidorowy nie mają dla nas tajemnic. Wybierz swój ulubiony i ciesz się smakiem zdrowia! Sprawdź teraz!
118 w magazynie
17,24 zł
256 w magazynie
15,63 zł
18447 w magazynie
12,29 zł
935 w magazynie
14,82 zł
148 w magazynie
55,42 zł
189 w magazynie
35,52 zł
1999 w magazynie
14,94 zł
2078 w magazynie
14,25 zł
Spośród licznych sosów dostępnych w naszej ofercie, znajdziesz sosy pomidorowe, sojowe, warzywne i wiele innych.
Sos sojowy to tradycyjna przyprawa stosowana od wieków w kuchni azjatyckiej. Zwykle wytwarza się go z soi, pszenicy, wody i soli morskiej. Składniki fermentują w pojemnikach cedrowych lub dębowych przez kilka lat, w wyniku czego powstaje bogaty i aromatyczny płyn wykorzystywany do ryb i dan z ryżu. Sos sojowy Tamari natomiast produkowany jest bez dodatku pszenicy, dzięki czemu jest alternatywą bezglutenową.
To, czy sos sojowy będzie dla Ciebie zdrowy czy nie, zależy od jego składników. Sosy sojowe niskiej jakości są często wytwarzane z odtłuszczonej mąki sojowej, chemicznie przetworzonych ziaren, rafinowanej soli i dodatków, takich jak glutaminian sodu (MSG) i karmel, który ma zadanie nadać mu charakterystyczny kolor. Często zawierają też cukier i konserwanty. Z kolei wysokiej jakości sosy sojowe powstają z organicznych składników, będący gwarancją zdrowia i naturalnego pochodzenia.
Wątpliwości co do potencjalnego zdrowia sosu sojowego wynikają z możliwej obecności w nim histaminy – związku należącego do grupy amin biogennych, które w naszym organizmie poprzez zwiększenie uwalniania adrenaliny i noradrenaliny, mogą powodować pewne specyficzne objawy takie jak kołatania serca, przyspieszenie akcji serca, nadmierne drżenie mięśniowe lub nadpotliwość.
Podczas fermentacji soi bakteria zwana Tetragenococcus halophilus, ma zdolność wytwarzania histaminy. Składa się z dwóch podgrup: wytwarzających i nie wytwarzających histaminy. Jeśli w procesie fermentacji dominować będzie większa liczba podgrup T. halophilus wytwarzających histaminę, wówczas po spożyciu takiego sosu objawy mogą być bardziej nasilone. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zajrzyj tutaj.
Jeśli więc chcesz wybrać odpowiedni sos sojowy na keto diecie lub jakiekolwiek inne sosy keto to pamiętaj, że zawsze kluczowa jest jakość. Wybieraj wysokiej jakości organiczne sosy sojowe wytwarzane tradycyjnymi metodami fermentacji. Będą one nie tylko smaczne, ale także wolne od szkodliwych dodatków i konserwantów.
GlobalMED Solutions
Farma Organiczna
Ekologiczne produkty z dostawą do domu
© 2023 farma-organiczna.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.